Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Yazılım Mühendisliği (Software Engineering), yazılımlarla ilgilinen bir bilim dalıdır. Bu bilimin temsilcileri olarak yazılım mühendisleri, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulacak yazılımın gereksinimlerini, tasarımını ve yapısını inceler ya da programlama dillerini kullanarak yazılımı meydana getirirler. Yazılım mühendisliği sadece bir yazılımın meydana getirilmesi aşamasında etkin değildir. Yazılımın hayat döngüsünün sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi için de Yazılım Mühendisliği bilimine ve bu bilimin temsilcisi olan yazılım mühendislerine ihtiyaç duyulur.

Bu bilim dalının temsilcisi olarak unvanlandırılan yazılım mühendisleri, yaygın olarak son kullanıcı odaklı olarak çalışmalar gerçekleştirir. Birçok yazılım mühendisi, son kullanıcıları hesaba katarak yeni yazılımlar ve yeni dizaynlar oluşturur veya varolan bir yazılımı son kullanıcı ihtiyaçlarını çözümlemek üzere iyileştirir.

Bugün bilgisayarlarımız, akıllı cihazlarımız, televizyonlarımız ve hatta otomobillerimizin dahi kullanmış olduğu programlar, yazılım bilimi ve yazılım mühendislerinin birer çalışması sonucu meydana gelir. Yazılım mühendisleri sayesinde teknoloji yetkin ve uzmanların yanı sıra son kullanıcıya indirgenerek basit ve pratik hale getirilmektedir.

Yazılım Mühendisi Maaşı

Yazılım mühendislerinin maaşını belirleyen birçok faktör söz konusu ancak en önemlileri, hangi programlama dillerine hakim olduğu ve hangi alanda çalışmalar gerçekleştirdiğidir. Sıradan bir geliştiricinin aksine yazılım mühendislerinden popüler olmayan dillerde yazılımları geliştirebilmesi ve kompleks sistem yapılarına uygun çözümler üretebilmesi beklenir.

Sektörde daha önce meydana getirmiş olduğu çalışmalar, portföyü, hangi alanda uzmanlaştığı ve bildiği programlama dilleri gibi detaylar göz önüne alındığında tahmini bir maaş çıkartmak mümkündür. Kabataslak bir örnekle en düşük seviyede etkin yazılım mühendisinin 3.000 TL alacağını ve uzman seviyesindeki mühendislerin aylık 20.000 TL’ye aşan maaşlara sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Yazılım Mühendisi Nasıl Olunur?

Yazılım mühendisi olmanız için akademik alanda aşağıda yer alan bölüm veya bu bölümlere denk bölümlerden lisans programlarından (4 yıllık) mezun olmanız gerekir;

Bilgisayar Mühendisliği
yazılım Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği

Tek başına bu bölümlerden birinden mezun olmanız yazılım mühendisliği alanında kariyerinizi oluşturmak için yeterli olmayacaktır. Eğitim süresince öğrendiklerinizin haricinde de çalışma yapmak istediğiniz alanların yazılım dilleri konusunda kendinizi yetiştirmeniz, işletim sistemleri ve platformlara hakim olmalısınız. Sıradan bir geliştiriciyle kıyaslayacak olursak; yazılım mühendisi statüsünde çalışabilmeniz için daha çok bilgi, birikim ve deneyim sahibi olmanız beklenecektir.

09 Kasım 2017
71 kez görüntülendi