Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

HTML Validator Nedir?

HTML Validator Nedir?

HTML Validator, HTML ile biçimlendirilen sayfalardaki elementlerin söz dizgisi sorunları ve hatalarını saptamaya yardımcı olan bir kalite kontrol aracıdır. HTML Validator kullanarak HTML ile oluşturulmuş bir sayfadaki Syntax hataları, açık etiketler, ekstra boşluklar, unutulan karakterler ve internet sayfasının internet tarayıcıları tarafından farklı algılanıp bozuk görünmesine neden olacak tüm sorunlar sistematik şekilde saptanabilir.

HTML içerisindeki hataların hepsini el ile aramak veya kontrol etmek yorucu olduğu kadar da sıkıcı bir işlemdir. HTML ile birlikte bir de CSS ve XML’in kullanılması durumunda hem iş yükü daha çok artar hem de uyumu yakalamak zorlaşır. Bu nedenle geliştiriciler ve Webmasterlar internet sitelerini HTML ile biçimlendirirken Validator ile analiz edip, her şeyin geçerli (Valid) olmasından emin olmalıdır.

W3C Validator

W3C Validator, internetteki web standartlarını belirleyen W3C tarafından sunulan standart konrol aracıdır. Geliştiricilerin internet sayfalarını hazırlarken her ne kadar özgür olsalar da standart olarak kabul edilen bazı kuralları tanımaları ve bu kurallara uygun olarak internet sayfalarını biçimlendirmeleri gerekir.

W3C geliştiricilerin sayfalarına standart kontrolü yapması amacıyla W3C Validator adını verdiği bir otomatikleştirilmiş araç geliştirmiştir. Bu aracı kullanan geliştiriciler sayfalarının standartlara uygun olup olmadığından kontrol edebilir ve kodlarının internet tarayıcıları tarafından sorunsuz yorumlanabileceğinden emin olabilir.

Tüm cihazlar tarafından internet sitelerinizin doğru açılması ve yazılımlar tarafından doğru şekilde yorumlanabilmesi için sitelerinizin W3C denetlemesinden geçmesi gerekir. Üstelik, W3C standartlarına uyan internet siteleri arama motorlarında daha üst sıralarda yer aldığı gibi daha birçok avantajı da elde eder. W3C Validator’den sorunsuz geçen internet sitelerinin elde edeceği bazı avantajlar şunlardır;

Hızlı ve sorunsuz açılırlar.
Arama motorlarının sorgu sonuçlarında (SERP) daha üst sırada yer alırlar.
Tüm internet tarayıcılarında aynı şekilde açılırlar.
SEO konusunda rakiplerine oranla bir puan ilerde olurlar.
Gereksiz ve fazlalık kodlar yer almadığı için kısmen daha hafiftir.
WC3 Standartlarına tam uyumlu internet siteleri kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye taşırlar.
Standartlara uygun olduğu için sitenin prestiji yükselir.
Valid Yapmak

Bir sayfayı W3C standartlarına uygun olarak yeniden inşa etmenin birçok yolu vardır. W3C tarafından sunulan Validator aracını kullanarak sayfanızdaki hataları saptayabilir, saptanan hataları birer birer elle veya bul/değiştir mantığıyla değiştirebilirsiniz. Standartlara tam uyumluluğu sağlamanız için bazen ayrıca optimize tekniklerini bilmeniz ve uygulamanız da gerekebilir.

09 Kasım 2017
99 kez görüntülendi