Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

Güçlü Şifre Nedir? Güçlü Şifre Oluşturma

Güçlü Şifre Nedir? Güçlü Şifre Oluşturma

Güçlü şifre (Strong password), tahmin edilemeyecek ve basit saldırı yöntemleri karşısında kırılması güç şifrelerdir. Birçok internet sitesi şifrenizi oluştururken sizden güçlü bir şifre / parola oluşturmanızı ister. Bunun nedeni güçsüz ve kolayca tahmin edilebilir şifre kullanarak hesabınızın internet saldırganlarının eline geçmesini engellemektir.

Güçlü bir şifrenin karakteristik özellikleri, hem uzun hem de çeşitli olmasıdır. “1234” gibi basit bir şifre kombinasyonu kolayca tahmin edilebilir. Tahmin edilemese bile bir programı yardımıyla saldırı yapan internet korsanı, birkaç saatlik tarama sonucunda (bazen daha kısa) şifrenizi kolayca ele geçirebilir. Şifremizin içerisindeki çeşitlilik, şifremizin uzunluğu ve farklı karakterlerin şifremize dahil olması, şifremizi brute force gibi yöntemlerle kırmayı güç hatta bazen imkansız hale getirir.

Güçlü Şifre Oluşturma

Güçlü bir şifreyi kendi elinizle oluşturabileceğiniz gibi internette kolayca bulabileceğiniz şifre oluşturma araçlarının yardımıyla da oluşturabilirsiniz. Aşama aşama basit bir şifrenin nasıl güçlü bir şifreye dönüştürebileceğimize gelin birlikte bakalım.

Maksimum uzunluğu hedefleyin

Öncelikle kullanacağımız şifrenin sistemin izin verdiği maksimum uzunlukta olmasını hedefleyebiliriz. Bazı sistemler maksimum 8 karaktere izin verirken bazı sistemler 16 veya 32 karaktere izin verebilirler. Sistemin izin verdiği maksimum karakter sayısını kullanmak güçlü bir şifre oluşturmanın ilk adımıdır. 1234 kolayca tahmin edilerken 123456789 şifresini tahmin etmek kısmen daha güç olacaktır.

Şifrenizi sadece rakam veya harflerden oluşturmayın

İlk adımda etkili bir şifre oluşturmanın ilk adımını attık ama hala 123456789 şifremiz kolayca tahmin edilebilir duruyor. Tıpkı rakamlar gibi “qwertyuıo” gibi bir şifre de kolayca kırılabilir. Şifrenize harf ve rakamları karıştırmanız şifrenizi daha etkili ve tahmin edilemez hale getirir. Bu adımda şifrenizi daha güvenli hale getirmek için ayrıca büyük ve küçük harfleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mesela “1A2vXb78t” şifresini tahmin etmek veya denemeler yaparak kırmak 123456789’a göre aylar sürecektir.

Şifrenizde ekstra karakterlere yer verin

Kullanıcı olarak şifrenizi maksimum güvenliğe ulaştırmak istiyorsanız tamamlamanız gereken tek bir adım kaldı. Hazırladığınız güvenli şifrenize şimdi bir de harici karakterler eklemelisiniz. Bu karakterlerin sık kullanılan karakterler olup olmaması çok fark etmeyecek, yine de nadir karakterleri kullanmak daha güçlü parolaya sahip olmanıza yardımcı olur. Şimdi hazırladığımız “1?A,vX!7_t” şifresi ve “123456789” arasında kıyas yapın. Sizce hangi şifreyi kırmak daha kolay olacaktır?

Güçlü Şifre Örnekleri

Güçlü bir şifrenin, olabildiğince uzun olması harfler, rakamlar ve diğer karakterlere sahip olması gerekir. Aşağıdaki şifreler sadece güçlü şifre örneklerine göz atmanız içindir. Bu şifreleri kesinlikle hesaplarınızda kullanmanızı önermiyoruz. Tıpkı bunlar gibi şifreler oluşturarak hesaplarınızın şifresinin dışardan gelen saldırılarla kırılmasını engelleyebilirsiniz.

Tu9a;gMD
hb!(Bz8XE
5}JBqseLL
`zhx!8BBF
u$7sSsX3#
2yXq*Wf”@
Tg2#N^bxH
q$8.Du4e2
L)?qv7EV{
p&Q.-N7Em
PHtJA”9>3
D-4VXx>uG
_98}mBnA,
cY}+*t{5U
;pGM9,834
(`DH4pmN
[3?KRag)=
y)X8CE6j’
ht9w`_Ab)
/3W`pHUaq
?S6#CDwGL
vc’GH#%9_
3Uh`fc:fZ
:rr”(3aR< S2g?EqUtA 9V={2?Fk_ [4Jzm3&_M 5”3n#p.JZ v5B5=j{KZ >DB`C85bL
‘”)T6~wxv
w:,f6p4L-
,AU5ZQy9$
7@Q)}K$ze
G$`@_x3L&
S2g?EqUtA

09 Kasım 2017
70 kez görüntülendi