Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

Face ID nedir?

Face ID nedir?

Face ID, Apple tarafından geliştirilen yüz tanıma ve yetkilendirme teknolojisidir. Cihazın ön yüzeyinde yer alan TrueDepth kamera sayesinde FaceID’yi kullanarak cihazınızın kilidini açabilir, Apple Pay yardımıyla para transferi ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. 12 Eylül 2017’de duyurulan Face ID teknolojisi Apple tarafından ilk defa iPhone X modelinde kullanılmıştır.

Face ID teknolojisinin öncelikli amacı Apple’ın iPhone 5s ile birlikte kullanmaya başladığı Touch ID özelliğini rafa kaldırması ve kullanıcılarına daha eşsiz bir güvenlik deneyimi sunmasıdır. Parmak izi ile kıyaslandığında Face ID güvenlik uzmanları tarafından daha başarılı kabul ediliyor. Peki Apple’ın ilerleyen yıllarda birçok cihazında göreceğimizi varsaydığımız Face ID nasıl çalışıyor?

Face ID Nasıl Çalışıyor?

iPhone, Face ID ile yetkilendirme ve yüz tanıma işlemini gerçekleştirmek için telefonun ön yüzeyinde yer alan TrueDepth adındaki kamerayı kullanıyor. Oldukça başarılı bir kamera teknolojisi olan TrueDepth, düşük ışık ve parlama gibi durumlarda bile kullanıcıların yüz hatlarını tanımayı başarıyor.

Kameranın içinde yer alan Dot Projector adındaki parça 30 bini aşkın nokta yardımıyla kullanıcının yüzündeki detayları tanıyor. Kamera yardımıyla toplamam tüm Face ID verileri iPhone X’in A11 biyonik işlemcisine gönderiliyor. İşlemci üzerinde tüm bilgiler makine öğrenimli teknolojiler yardımıyla işleniyor ve kullanıcının doğrulanması sağlanıyor. Bu kompleks işlem o kadar başarılı biçimde gerçekleşiyor ki, kullanıcının şapka veya gözülük takması, saç ve saç modelini değiştirmesi Face ID’nin çalışmasını etkilemiyor.

TouchID teknolojisiyle kıyaslamak gerekirse TouchID’nin yanılma payı 50 binde bir iken Face ID bu yanılma payını bir milyonda bire indirgiyor. Face ID teknolojisini kullanan kişinin tek yumurta ikizi dahi Face ID’nin yanılmasına neden olamıyor.

09 Kasım 2017
104 kez görüntülendi