Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

Downtime Nedir?

Downtime Nedir?

Downtime (Kesinti), bir bilgisayar, bilgisayar ağı, online program veya servisin yaşadığı donanım veya yazılım sorunları neticesinde hizmetini sona erdirmesi veya belli bir süreliğine kesilmesidir. Downtime birçok serviste görebilecek bir olayken web dünyasında sıklıkla internet sunucularının kesintilerini aktarmak için kullandığımız bir terimdir.

Ağ modemleri, internet sunucuları ve online servislerin büyük çoğunluğu servislerinin kullanılabilirlik erişim süresi hakkında kullanıcılara fikir vermek için Downtime veya Uptime süresi olarak yüzdelik dilimlerle belirtirler. Belirtilen bu oran müşterilere servis veya ürünün kalitesi ve ulaşıltabilirliği hakkında da fikir sunmuş olur.

Örneğin, bir internet sunucusu bir aylık yayın dönemi içinde sadece %1 Downtime oranını belirtiyorsa o sonucuya bir ay içinde 72 dakika erişim sağlanamayacak demektedir. 72 dakika bir anda yaşanacak Downtime süresi olmadığı için gözünüzü korkutmayın, zira bu oldukça doğal bir oran olarak kabul ediliyor.

Genellikle hizmet kalitesi en yüksek olan ürün ve servisler %1 ve daha altında downtime süresi oranları vermekte ve böylece hizmet yada ürünün maksimum kullanım süresine erişmesine yardımcı olmaktalardır.

12 Kasım 2017
336 kez görüntülendi