Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

A Kaydı Nedir?

A Kaydı Nedir?

A Kaydı (A Record), alan adınızın hangi IP adresine iletileceği bilgisini içeren kayıt verisidir. A kayıtları sayesinde internet sitelerinin IP adreslerinin girişini yapmak yerine doğrudan bir alan adı girerek bu alan adının IP adresine tanımlanmasını sağlayabiliriz. Bu terimin A kayıdı veya A Record olarak adlandırılmasının nedeni A harfinin “Adress” ve “Adres” sözcüklerinin kısaltması görevini görüyor olmasıdır.

A Record

A Kaydı olarak belirtilen kaydın bir diğer ve ulusal adı da A Record’dur. Yani A Record ile A Kaydı farklı terimler olmayıp sadece evrensellik farkı vardır. A kayıtları bir internet sitesine giriş yapmak istediğinizde, mail göndermek istediğinizde, dosya indirmek istediğinizde ve internette neredeyse yapmış olduğunuz her şeyde kullanılır.

Örneğin WM Aracı’na ulaşmak için IP adresini yazmanız gerekseydi bu hem hatırlaması zor hem de giriş yapması uzun sürecek bir yol olacaktı. A kayıtları sayesinde bizler wmaraci.com yazıp giriş yaptığımızda alan adımıza kayıtlı olan A kaydı otomatik olarak bizi WM Aracı’nın barındığı IP adresine yönlendirmektedir. Böylece kısa yoldan ve pratik bir şekilde A kaydı yardımıyla istediğimiz internet sitesine girme şansına sahip oluyoruz.

A Record’lar DNS kayıtlarının en temeli ve en basitidir diyebiliriz. DNS sunucuları da birincil olarak bir internet sitesine sizi sevk edeceği zaman A Record adı verilen kayıt bilgisinden faydalanır. Dolaylı olarak farkında olsak da olmasak da interneti kullandığımız süre boyunca A Record’u sıklıkla kullanıyoruz.

A Record Nasıl Yapılır?

A Record yani A kaydı tanımlaması yapmak için alan adınızın yönetim paneline giriş yapıp, alan adınıza A kaydı saptayabileceğiniz bölümüne girmeniz gerekir. Bu bölümden Hosting yani uzak sunucunun IP değerini A kaydına tanımlamanız yeterli olacaktır.

A kaydı aynı zaman subdomain’ler için de kullanılır. Subdomain’ler için de A kaydını aynı şekilde uzaktaki ana sunucu IP adresi olarak belirlemeniz yeterlidir ancak bu saptamayı yapmadan önce sunucu üzerinden subdomain’in oluşturulmuş olması gerekeceğini unutmayın.

09 Kasım 2017
335 kez görüntülendi