Bizi Takip Edin :

LİNUX SUNUCU ROOT SİSTEMİ YENİLENDİ.
Uzun süreli çalıştığımız ve kendi işlemlerini kendilerinin sağlaması için geliştirilmiş olan Linux tabanlı sunucu-root sistemimiz yenilendi. Siz değerli müşterilerimizin linux kod bilgisi ile birden fazla siteyi daha hızlı yönetebilmesi için geliştirilen bu sistem, "tek tek sitelere girip link eklemek eziyet haline gelmişti." dermişcesine tek bir panel üzerinden üzerinden "link ekleme, link güncelleme, link silme, kelime takip, değer sorgulama" için kolay bir hale gelmiş sistemimizi denemeyi unutmayın. Artık herşey tek bir panel üzerinden daha kolay ...
SİSTEME GİRİŞ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

" DUYURU Hizmet alacak değerli müşterilerimizin, Whatsapp üzerinden 0 (533) 560 46 60 ile iletişime geçebilir, Skype ve/ya E-mail ile iletişime geçmeleri için hacklinknet@hotmail.com adresini eklemeleri gerekmektedir. "

6 Admin Paneli Bulma Yöntemi

6 Admin Paneli Bulma Yöntemi

Sitelere izinsiz giriş yapmak için gerekli olan ilk kısım admin panelidir. Admin Paneli’nin bulunmasını zorlaştırmak güvenliğin artırması için önemli bir adımdır. Sitenin veritabanı açığını kullanarak admin kullanıcı adı ve şifresini çekebilen ama admin giriş sayfasını bulamadığı için siteye giremeyen bir çok noop lamer vardır.

Yani demem o ki eğer kapıyı iyi kitleyemiyorsanız, kapıyı saklayın 🙂

Bilinen ve sık kullanılan admin panel bulma yöntemlerini paylaşacağım. Bu yöntemlerle arama yapıldığında bulunamayan bir yönetici panel linki seçerseniz ilk tabaka ataklarından kurtulursunuz.


1- Çok eski ama nadirde olsa işe yaran bir yöntem

www.siteadi.com/robots.txt

www.siteadi.com/sitemap.xml

Direk arama çubuğuna yazılıp yönetici panel giriş linklerine bakılır.


2- Terminale;

yazılıp aratılır.


3- Terminale;

yazılıp aratılır. Biraz uzun sürebilir tüm bilgileri döker.


4- WebSploit

WebSploit yüklenir ve terminale sıra ile şu kodlar yazılır:

githubdan yükleme linki:
https://github.com/fatihyldrim/WebSploit

Arama işleminden sonra eğer 202 yazan link varsa admin paneli bulunmuştur.


5- Admin Finder

Perl dili ile yazılan Admin Finder yüklenir.

githubdan yükleme linkine buradan ulaşabilirsiniz. Yada direk konsoldan yükleme yapabilirsiniz. Konsoldan yapmak için gerekli kodlar;

yükleme yapılıp çalıştırıldıktan sonra site yazılır ve arama başlatılır.


6- Google dork kullanarak

En kolayı ve kullanışlısıdır. Neredeyse tüm admin panel bulucularının yaptığı işi yapabilir. Ama genede örnek olması için 2 tanesini 4. ve 5. madde anlattım.

Google’da sitenin admin panelini bulmak için Google arama çubuğuna:

şeklinde arama yaparak admin paneli bulunabilir. Yabancı dilde yapılan siteler için ek olarak o dilin yönetici karşılığı yazılarak da aranır.


Genelde kullanılan yöntemler bu şekildedir. Bir çok admin panel bulucu programı var ama hemen hemen hepsi aynı, bunlara yakalanmamanız ilk aşama için yeterlidir.


Not: Kali Linux işletim sistemine göre anlatılmıştır. Tüm linux dağıtımlarında çalışır.

29 Ağustos 2017
178 kez görüntülendi